Нове шкідливе захоплення сучасних дітей

Шановні батьки! Звертаємо Вашу увагу на нове шкідливе захоплення сучасних дітей!

Українські школярі можуть безперешкодно купувати електронні сигарети, що вони залюбки і роблять. Це загальносвітова тенденція, проте, на відміну від куріння тютюнових або інших виробів, споживання нікотину з електроцигарки є абсолютно законним.

Наразі в Україні жодним чином не регулюється продаж електронних сигарет, адже вони не належать до тютюнових виробів. Основні напрями державної політики щодо тютюну та його впливу на оточуючих викладені у Законі України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, від 2005 року, з останнім внесенням змін у 2012 році. Єдине, що сказано в ньому про електронні сигарети – їх не можна курити в місцях, де забороняється тютюнопаління. Таким чином, неповнолітні можуть вільно купувати та споживати електроні сигарети, але не в публічних місцях.

Працівники закладу протягом останнього часу кілька разів вилучали електронні цигарки в учнів для подальшого інформування їх батьків. З метою нерозповсюдження цієї поганої звички в учнівському колективі наполегливо просимо провести бесіди з дітьми, використовуючи надані нами матеріали.

Тютюнова індустрія вбачає в дітях своїх потенційних клієнтів. Одна із тютюнових компаній в своїх документах написала, що «сьогоднішній підліток – наш потенційний клієнт завтра». Вони вбачають в дітях своїх потенційних клієнтів, оскільки ті в майбутньому можуть замінити курців, які помруть або кинуть курити. Популярний замінник цигарок, який отримав назву «вейп» від слова vapour — «пара», або електронна сигарета, швидше, — замінник міцного нікотину, ніж засіб від залежності. 

Електронна сигарета працює за принципом інгалятора. Складається е-виріб з декількох основних частин: змінного картриджа, мікробатарейки і парогенератора. Картридж містить заправну рідину. Саме від її складу залежить смак і "міцність" сигарети. Різноманітність картриджів задовольнить навіть дуже вимогливого курця: можна вибрати не тільки аромат (наприклад, полуничний або яблучний), але і регулювати концентрацію нікотину. Варіантів багато: дуже міцні (24 мг/мл), міцні (18 мг/мл), легкі (12-16 мг/мл), суперлегкі (6-11 мг/мл) або зовсім безнікотинові. Механізм електронної сигарети включається автоматично після першої затяжки. Потік повітря активізує мікробатарейку, яка подає сигнал на парогенератор. Він перетворює рідину в пару з сигаретним смаком, але без жодного запаху. 

Незалежно від того, курить людина е-виріб або звичайні сигарети, куріння викликає численні захворювання різних систем організму через нікотин.  Стандартні компоненти рідини картриджа – гліцерин (утворює пар), пропіленгліколь (розчиняє ароматизатори), вода (розбавляє рідину) і нікотин. Саме такий відносно безпечний склад вказують виробники в маркуванні, однак цього ніхто не перевіряє, тому в картриджі може бути й шкідливі речовини. 

 Ні картриджі, ні електронні сигарети не підлягають обов'язковій сертифікації. Це розв'язує руки недобросовісним виробникам, які спокійно можуть виробляти неякісні або зовсім небезпечні підробки. Елементи живлення становлять загрозу загоряння, небезпека вибуху акумулятора.  Сьогодні на ринку представлений величезний вибір картриджів з ароматичними добавками. Проте ще в 2014 році на шостій сесії Конференції Сторін рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі з тютюном експерти прямим текстом рекомендували заборонити електронні сигарети зі смаком: «Нам намагаються продати вкрай токсичну отруту, що викликає важку залежність». Науковці дослідили, що горілі випаровування електронних сигарет змушують клітини виділяти білки. Вони спричиняють запалення, підвищують рівень стресу всередині клітин і зумовлюють ушкодження, які сприяють розвитку захворювань рота й зубів. Різні ароматизатори, що входять до складу рідини для електронних сигарет, дуже шкодять здоров'ю, йдеться в дослідженні. До того ж нікотин, який є компонентом багатьох рідин, викликає захворювання ясен. Е-сигарети впливають на здоров'я в довгостроковій перспективі.

         Просимо пояснити дітям про можливі наслідки споживання електронних сигарет, нагадати про відповідальність за куріння в публічних місцях, а ще контролювати, які речі бере з собою дитина, йдучи до школи.

Адміністрація НВК № 14

Про вакцинацію

Шановні батьки!

Запрошуємо Вас відвідати семінар-зустріч на тему «Вакцинація. Спростування міфів про вакцинацію. Запобігти захворюванню на кір шляхом вакцинації», який відбудеться 27 лютого 2019 року о 17:00 у поліклініці Рівненської міської лікарні (ІІ поверх, конференц-зал).

Під час семінару батьки матимуть змогу отримати відповіді на питання щодо необхідності вакцинації; пояснення з приводу календаря щеплень; інформацію про вакцини, які закуповує держава та про стан захворюваності жителів міста тощо.

Зустріч проведуть представники управління охорони здоров’я, міський педіатр, лікарі-інфекціоністи, ГО «Батьки за вакцинацію». На зустріч запрошено заступника міського голови Г. Кульчинську.

Адміністрація

звіт про роботу закладу у 2017-2018 н.р.

Шановні батьки, звіт про роботу закладу в 2017-2018 навчальному році, в тому числі й про кількість витрачених коштів, можна переглянути тут

 

Запрошуємо в перший клас до НВК №14 у 2019-2020 н. р.

ДО УВАГИ

батьків майбутніх першокласників!!!

Адміністрація НВК №14 повідомляє, що з 01.02.2019 року оголошується прийом заяв про зарахування дітей до першого класу та  документів відповідно до статті 13 Закону України «Про освіту» та Порядку зарахуваннявідрахування та переведення учнів до державних та  комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України №367 від 16.04.2018 року та листа-розяснення №1/9-292 від 08.05.2018 р.

Документи на зарахування дитини до школи будуть прийматися з 01.02.2019 року по 30.05.2019 року.

Дні прийому : понеділок – пятниця з 9:00 до 16:00

обід– з 13:00 до 14:00.

Документи реєструватимуться лише за наявності:

1)    заяви одного з батьків дитини ( з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника );

2)    копії свідоцтва про народження дитини ( під час подання копії пред’являється оригінал );

3)    оригіналу або копії медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/0 « Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом МОЗ України від 16.08.2010 року №682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.09.2010 за № 794/18089;

4)    копії документу, що підтверджує місце проживання дитини або одного з її батьків ( під час подання копії пред’являється оригінал ).

На першочергове зарахування мають право:

1) діти, які проживають на території обслуговування закладу (розпорядження міського голови від 04.12.2018 № 113-р.);

2) діти, які є рідними братами або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;

3) діти працівників закладу освіти.

 

Інформація про зарахування дитини буде висвітлена на сайті школи 01 червня 2019 року (упродовж дня).

 

Повідомляємо, що у 2019-2020н.р. в закладі буде відкрито клас, який працюватиме за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Детальну інформацію можна отримати насайті www.intellect-ukraine.org.

Перелік документів необхідних для зарахування дитини до закладу освіти - Переглянути...

 

 

Розподіл першокласників за класами

Шановні батьки першокласників!

Ознайомитися з розподілом першокласників за класами можна тут

Адміністрація

 

Дочірні категорії

Розроблено Римар Віктор Олексійович.