Попередній тижденьПопередній тиждень1962

Історія школи

Невеличка восьмирічна школа у селі Басів Кут заховалася серед високих тополь, струнких берізок, розлогих старих верб. Неподалік розкинулось глибоке озеро, вкрите скатертиною яскраво-жовтого латаття. Тут, на вулиці Залізничній 34 розпочала свою історію незвичайна школа. Спочатку існувало невеличке приміщення, що містило два класи, в кожному з яких навчалося по 12-15 учнів, переважно хлопчиків. Навчав дітей місцевий дяк. Дещо пізніше, у 1913 році з’явилася нова школа, в якій обладнали спочатку дві,  пізніше - чотири класні кімнати, а навчання здійснювали два вчителя.

За часів польської окупації школа була реорганізована в польську семирічку. Навчання здійснювалось польською мовою, українську ж вивчали лише  з третього класу. Приміщення було розраховане на 150-170 учнів,а дітей, що бажали вчитися,було чимало,тому директор  орендував кімнати у родин Петровських та Нікітських, що мешкали поруч.  За часів німецької окупації школа не працювала, а в її  приміщенні був розташований шпиталь. У 1945 році школа знову відчинила свої двері, в 1958  була добудована з деревяних блочно-щитових конструкцій, у 1963 – обмурована цеглою, а в 1972 – облицьована плиткою. Спортивний зал обладнали у 1965 році, а майстерню – в 1969. Приміщення отоплювались за допомогою грубок аж до 1980 року, пізніше провели водяне опалення, а з 1996 почали використовувати природний газ. У 1994 році школа набула статусу державної загальноосвітньої школи IIIIступенів.

Минав час, до школи щоразу приходили  нові учні, прибували мудрі, талановиті вчителі, але чогось не вистачало… В серцях басівкутців  все ще жила найзаповітніша мрія: будівництво нової сучасної школи, про яку молили Бога довгі роки. Здавалося, життєві проблеми, буденні справи віддаляли людей від здійснення мрії, та вогник надії все ще жеврів у їхніх душах. Новий навчальний заклад почали будувати у 2002 році. Сподівалися, молилися, боролися, працювали,  і , нарешті, дочекалися…  1 листопада  2011 року було відкрито довгождану «школу МРІЙ». Школа розрахована на 320 учнів. У ній є сучасні  спортивна й актова зали, велика їдальня, бібліотека, чудові майстерні, новий комп’ютерний зал, телецентр із супутниковим телебаченням і шкільним телеканалом. Має заклад  автономну котельню та власні очисні споруди, просторий стадіон. Надалі будівельні роботи продовжаться з метою відкриття другої черги школи, де розмістяться початкові класи та дві групи дитячого садка.

Сьогодні ж  заклад функціонує як Рівненський  НВК № 14. Вчителі, учні та батьки сподіваються на позитивні зміни в житті закладу та щасливе майбутнє  «школи МРІЙ»!

Фотографії  та короткі відеозвіти про життя закладу