Математична подорож до Японії

Навіть найкращий мозок іржавіє без роботи. Учні 5-А класу, які працюють за програмою науково-педагогічного проєкту "Інтелект України", погоджуються з цією думкою літературного героя Шерлока Холмса, адже 16 вересня на уроці математики мозок кожного п’ятикласника аж закипав від роботи, бо всі готувалися до вечірки в японському стилі. Діти робили розрахунки, необхідні для організації такого свята: визначали кількість прикрас для кімнати, «замовляли» солодощі та суші, обчислювали вартість усіх замовлень і покупок.

А під кінець уроку кожен учень виготовив японський сувенір-оригамі.

П’ятикласники зрозуміли, що і далека Японія може бути близькою, коли вмієш рахувати.

Наталія Ярославівна Кириченко, учитель математики

П’ятий польсько-український проєкт: співпраця триває!

Перші вересневі дні принесли шкільній родині не лише традиційні клопоти та метушню, а й приємні новини: наших учнів знову запрошують до Польщі.

Нагадаємо, що з 2013 року, коли була підписана угода, НВК 14 співпрацює з Комплексом електрично-електронних шкіл у м. Радомсько. Упродовж минулих років підлітки під час зустрічей у Польщі та Україні спільно працювали над реалізацією чотирьох проєктів. Настав час п’ятого.

Цьогоріч у рамках програми польсько-української ради обміну молоддю організовується освітній проєкт «Камера… Дія». Фінансують його керівний орган програми польсько-української молодіжної ради - Фонд розвитку системи освіти та польське національне агентство «Erasmus +». Реалізацію заплановано у період з 26 вересня по 2 жовтня..

Дев’ятеро наших одинадцятикласників зустрінуться з польськими друзями в Замості. Мета зустрічі – зміцнення міжкультурного діалогу, знайомство з полікультурним виміром транскордонних територій, розширення контактів, соціальна інтеграція, формування відкритого ставлення, поваги та толерантності. Упродовж шести днів молодь працюватиме над створенням кінорепортажу як документа, що підтверджує діалог людей, що живуть на культурному кордоні. Їхні дії скеровуватиме координатор Агнешка Новіцька, яка була організатором і всіх попередніх зустрічей.

У рамках проєкту – навчання, спілкування, екскурсії, розваги.

Наші учні вже активно готуються до поїздки: шукають інформацію про Замостя та інші польські міста, готують презентації свою школу, знімають фільм про Рівне та планують дозвілля. Старшокласники готові до навчання і плідної праці, з нетерпінням чекають знайомства з новими друзями, сподіваються отримати безліч незабутніх вражень.

PR-центр УО «Нові лідери»

Шостий «В» голосує за грамотність!

8 вересня 2021 року Міжнародний день грамотності 6-В клас відзначив мовознавчою вікториною. Перш за все, діти знайшли інформацію про причину започаткування свята, дізналися, які заходи відбуваються в цей день.

До активності мотивувало учнів завдання: учням було запропоновано відгадати одну з головних рис, яка характеризує людину краще, ніж це робить одяг або зовнішність. Підсумовуючи роботу на занятті, шестикласники склали правила грамотності, взяли участь у грі "Назвіть твір і його автора", відредагували текст і визначили роль орфографічного словника в житті людини. Усі погодилися, що бути грамотним – модно і необхідно для успішної кар’єри.

Світлана Карчевська, учитель української мови та літератури

Патріотична лотерея «Нехай навчання буде медом!»

Безперечно, 1 вересня для класного керівника – це радісний та щемливий день: вперше зустрітися всім класом після літнього відпочинку, поділитися враженнями, насолодитися спілкуванням – мрія вчителя та вихованців.

Саме таким видався цей день мені при зустрічі з 8-А!

Урок – єднання або першовереснева тусовка із медовим присмаком та соняховими пахощами створила доброзичливу атмосферу, забезпечила гарний настрій, якого повинно вистачити на весь навчальний рік!

А й справді, що може бути кращим за допитливі очі дітей, коли бачиш та відчуваєш їх настрій, прагнення розгадати бренд України: свідомий патріот має гідно презентувати свою державу світовій спільноті.

Тішуся, що мої діти цікавляться здобутками України, пишаються своєю нацією.

Активність учнів полонила, адже їм було цікаво розгадувати лоти та отримувати солодкі подарунки - медові запашні сливочки.

Із вдалим стартом усіх нас!

Наталія Попчук, класний керівник 8- А

І знову першовересень!

Цьогоріч новий навчальний рік розпочався з лінійки для трьох головних класів: 1-а, 1-б та 11.

Маленькі першокласники, кумедні й ще трохи несміливі, уважно слухали директора, Юрія Михайловича Демчука, який привітав їх у шкільній родині, подарував значки учнів НВК № 14. Керівник закладу звернувся й до учнів випускного класу, побажав їм сили й наснаги, порадив старанно готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

На свято завітав Павло Володимирович Дубина, старший лейтенант ВЧ 3395, який теж звернувся до присутніх з вітальним словом. З нагоди 30-ти річчя незалежності України діти, батьки та вчителі влаштували арт-моб: власноруч створили символ цього свята – жовто-блакитну квітку, облаштували фотозону, де усі залюбки фотографувалися.

Що ж, розпочинається навчання. На Першому уроці учні та вчителі визначили перед собою цілі на цей рік. Бажаємо усім здоров’я, щоб їх досягти!

PR-центр УО «Нові лідери»