Історико – літературна подорож «Ми - діти козацького роду»

Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна —
Козацька моя Україна,
Хлібів золотих сторона.
Негодами лютими бита,
Віками ти йшла до мети,
Тобі в небі зорею світити,
І волю, і долю знайти.

14 жовтня – святковий день для кожного українця. Дехто відзначає День Покрови Пресвятої Богородиці, інші – День українського козацтва, День УПА і День Захисника України. А для декого ці свята сплелись воєдино.

З нагоди цих свят у НВК №14 учнями 6-б класу та вчителем історії Кравець Л.В. було проведено історико – літературну подорож «Ми - діти козацького роду».

Ведучі свята, Камінська Н., Шолудько Є., Панчук Є., познайомили присутніх з легендами, історією виникнення козацтва, із звичаями та традиціями, що стосуються свята Покрови, діяльністю Січових Стрільців, воїнів УПА, мужністю кіборгів.

На свято завітали літературні персонажі Кайдашиха і Проня Прокопівна, які в гумористичній формі розповіли дітям про звичаї козаків. Прибули на свято і запорожці, які залишили настанови нащадкам.

А ще згадали всіх, хто боровся і продовжує боротись за незалежну Україну. Щира віра нашого народу в Божу допомогу, сповнені сліз молитви до Божої Матері – покровительки всього воїнства українського, були почуті і втілені в життя. І ми маємо незалежну Україну. Однак не так спокійно у нашій державі, як хотілося б. Тому на закінчення свята Кірянова С. І ., Камінська Н. виконали колискову.

Інформаційний центр УС

Привітання з Днем учителя, 2018

Учні привітали своїх учителів з професійним святом. Щирі емоції, позитив, посмішки, тепла атмосфера панували в школі впродовж усього дня. Школярі спробували себе в ролі педагогів, підготували  концерт, інтерактив для учителів.  Свято відкрило нові юні таланти,  наповнило учасників і глядачів радістю та залишило приємні спогади.

Екскурсія вихованців ГПД до шкільної бібліотеки

Учні 1-А та 1-Б класів, які відвідують групу подовженого дня, залюбки пішли на екскурсію до шкільної книгозбірні.

Діти були вражені кількістю літератури, адже бібліотека – це дім, де живуть книги.

Відвідувачам дозволити гортати, роздивлятися усі видання, що були в читальному залі. Привітна бібліотекар Ходневич С.І. запропонувала дітям похвалитися своїм умінням читати й фантазувати.    Виявляється, що всі першокласники вміють читати: хтось реченнями, інші - словами, деякі складами чи літерами, але усі чудово складають історії за переглянутими малюнками.  А спробуйте ви розгорнути ілюстровану книгу і запитати: «Що я тут бачу?». Правда ж не легко?

А ще напередодні дітям спільно з батьками було запропоновано долучитися до акції «Подаруй книгу бібліотеці», приурочену до Всеукраїнського дня бібліотек. Учні з великим задоволенням і гордістю несли кожен свою книгу, аби поповнити читацький арсенал.

Наступного дня після екскурсії вихованці ГПД запитували, чи можна піти до бібліотеки.    Отже, у школі підростають справжні поціновувачі КНИГИ.

Вихователь ГПД Чайковська О.М.

150 –річчя «Просвіти» відзначили на Басовому Куті!

Чи доводилося Вам бути на святкуванні одночасно трьох свят? Ні? А мешканці «Школи Мрій» - НВК №14 мали нагоду прийняти, почастувати ще й здивувати своїх гостей цікавими конкурсами і формою проведення. Адже 21 вересня школа вітала у своїх стінах відомих просвітян міста з нагоди святкування 150-річчя від заснування Всеукраїнської громадської організації «Просвіта», а також відзначали День Миру та велике релігійне свято - Різдво Пресвятої Богородиці.

Організатори дійства провели святкову акцію «День Просвіти», на яку були запрошені: голова міського об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Григоровича Шевченка, почесна громадянка м. Рівного, заступник начальника міського управління освіти Сичик К.І.; голова рівненської громадської організації «Молода просвіта», головний спеціаліст управління освіти Грекул Л.В. та інші гості, мешканці Басового Кута.

Свято пройшло у затишному родинному колі учнів, батьків, вчителів закладу.

На території школи діяли різні локації з цікавими конкурсами. Учні могли відвідати майстер-клас вчителя образотворчого мистецтва Булавської Н.В. із боді-арту , висипати малюнок на асфальті, розмалювати гіпсові фігурки у патріотичних кольорах і отримати картку із розтлумаченням вибраного кольору. Бібліотекар Ходневич С.І. провела літературну лотерею з продуманими запитаннями для кожної вікової категорії і за правильні відповіді пригостила учасників смаколиками. Керівник гуртка «Паперопластика» Петрук Г.Г. організувала майстер-клас зі створення голуба Миру в техніці оригамі. Найактивніші танцівниці під керівництвом хореографа школи Матвійчук О.А. навчили руханок учнів середньої ланки і в кінці свята всі організували патріотичний флешмоб. Тим часом на головній сцені відбувалось музично-просвітянське дійство з піснями, танцями, цікавим інтерактивом, яке проводили заступники директора Сорока І.А. та Дашкель І.Л.

Свято тривало близько двох годин, а склалося враження, ніби увесь день подорожував у часі з цікавими людьми.

Кожна українська родина радо вітає своїх гостей у господі і частує найкращими стравами. У «Школі Мрій» узвар і козацький куліш за давнім українським рецептом не залишив байдужими жодного гостя.

Здоров’я, натхнення, нових ідей гостям, ініціаторам та організаторам свята!

Попчук Н.В., голова шкільного осередку товариства Просвіта

Запрошення на урочистості з нагоди "Дня Просвіти"

Увага! Увага! Увага!

Служба інформації