Шануємо і рекламуємо українську мову!

День української писемності та мови 9 листопада учні та класний керівник 3-А класу відзначили презентацією класного відеопроєкту. Діти подарували найкращі, найщиріші, наймелодійніші, найрідніші слова СВОЇЙ УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ!

PR-центр УО «Нові лідери»

Відзначили День Гідності та Свободи

Челендж до Дня Гідності та Свободи

До відзначення Дня Гідності та Свободи у НВК № 14 готувалися заздалегідь. Педагог-організатор Стельмах Т.О. запропонувала учням початкової школи долучитися до челенджу: створити відеозвернення до всієї шкільної родини. Впродовж тижня діти разом із вчителями шукали інформацію, писали сценарії, знімали мініфільми. Медіапродукти транслювалися у прямому ефірі, кожен клас із нетерпінням чекав, коли ж їм передадуть естафету.

Усі глибоко перейнялися темою челенджу, адже 21 листопада, у День Гідності та Свободи, згадують героїв нашого часу, вшановують незламних патріотів, готових віддати життя за право відчувати себе людиною у справжньому демократичному суспільстві, за яке борються українці.

PR-центр УО «Нові лідери»

Відеоматеріали челенджу до Дня Гідності та Свободи можна побачити за посиланням тут

Сучасно про патріотизм

Патріотичне виховання –

це сфера духовного життя,

яка проникає в усе, що пізнає,

робить, до чого прагне, що любить

і ненавидить людина, яка формується.

В.О. Сухомлинський

Сьогодні, в умовах українських реалій, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання молоді.

7 листопада 2019 року в НВК № 14 зібралися заступники директорів ЗСО з виховної роботи на семінар «Національно-патріотичне виховання в умовах викликів сьогодення». Методист КУ «РММК» Будько Наталія Святославівна визначила мету, завдання і основні вектори роботи на методичному заході.

Усі погодилися, що виникла необхідність модернізувати систему патріотичного виховання, наситити її сучасними, цікавими дітям формами й методами роботи. Педагоги об’єдналися в динамічні групи, визначили напрямки й продовжили роботу в сімох локаціях, де колеги-заступники ділилися досвідом роботи. Зокрема, Ткачук О.Ю., ЗДВР ЗОШ № 24, та Юрчук Л.С., ЗДВР НВК № 2, порадили, як можна відзначати пам’ятні дати у формі квесту; ЗДВР РГ «Гармонія» Волощук О.М. розповіла про загальношкільний проект-гру «Українське – найкраще»; Середюк О.В., ЗДВР НВК №12, поділилася ідеями проведення свят Першого та Останнього дзвінка у формі патріотичної гри, Дашкель І.Л., ЗДВР НВК № 14; порадила використовувати у виховній роботі інтернет-меми;    Верхова І.П., ЗДВР СпШ № 15 ділилася досвідом проведення педагогічної ради з питань національно-патріотичного виховання. Серед запропонованих виховникам локацій були ще й дві практичні: в одній створювали фотозони в етностилі, фотографувалися, у другій – спільними зусиллями зняли патріотичний агітаційний відеоролик. Педагоги рівненських шкіл надихнулись ідеями, і, підсумовуючи роботу, власноруч створили книгу-порадник «Сучасно про патріотизм», у якому визначили сучасні інноваційні форми роботи з національно-патріотичного виховання.

Виховники дійшли висновку, що Оскар Уайльд мав рацію, коли казав: «Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими»!

Ірина Сорока, ЗДНВР НВК № 14

Матеріали можна переглянути тут

Радість життя - у творчості

Чехов А.П. вважав: «Хто відчув насолоду творчості, для того всі інші насолоди вже не існують», - ці слова, без сумніву, про рівненських майстринь, вчителів трудового навчання, справжніх фанатів своєї справи. Саме вони зібралися 31 жовтня на методичному заході «Лайфхаки для вчителя трудового навчання» у своєї колеги з НВК № 14.

Булавська Надія Володимирівна познайомила гостей з технікою «джутова філігрань», дала корисні поради щодо роботи в ній, показала власні вироби. Разом попрактикувалися у виготовленні елементу декору «Осінній листок».

На майстер-класі «Тайнопис вишивки» господиня поділилася цікавими ідеями використання сучасної вишивки , розповіла про особливості вишивки по дереву, запропонувала колегам виготовити ексклюзивні прикраси – брелоки та медальйони.

Присутні зазначили креативність, професіоналізм та гостинність майстрині. Час швидко сплинув за творчістю, обговоренням професійних новинок, обміном враженнями. І хоч осінь цього дня золотою не була, додому педагоги понесли сонячний настрій.

Ірина Сорока, ЗДНВР

Рідна Школо, з Днем народження!

1 листопада - особлива дата для всієї шкільної родини: День народження "Школи Мрій"! Історія закладу налічує більше ста років, а 8 років тому відкрилося нове приміщення Рівненського НВК № 14, чому усі несказанно раді! Рости й розвивайся, рідна школо!

Рідна Школо Мрій та Добра!

Де б не булими – далекочи близько –
наснагу черпаєм з твого джерела,

науки та світласвященнаколиско!
Вірим, що дух твій ніколине згасне,

бо зростають людьми малюки галасливі.

Живи й процвітай, наша Школо прекрасна,

І ми в твоїх стінах будем щасливі!