Лічильник відвідувачів

Попередній тижденьПопередній тиждень28
За місяцьЗа місяць357007

Восьмикласники дискутують про гідність

День Гідності та Свободи – свято, яке ось уже шість років відзначається в Україні 21 листопада, на честь початку в цей день двох революцій: Помаранчевої та Революції Гідності. Однак ще у 2006 році було започатковано відзначення Усесвітнього Дня Гідності з 20 листопада до 9 грудня.

Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day, www.globaldignity.org) – це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого – спонукати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях. Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцом Гоконом (Норвегія), професором Пеккою Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоупом Браєнтом (США).

В рамках цього проєкту і з нагоди Дня Гідності та Свободи в Україні учні 8- Б класу дискутували на тему «Гідність - це…!». Полемізуючи, намагалися визначити, наскільки важливим є почуття власної гідності для кожної окремої людини та народу в цілому. Пояснювали, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін. Посягання на гідність – ось що має турбувати по-справжньому. А ще учні вчилися усвідомити, що кожен з них – неповторна і досить хороша людина , тому потрібно бути толерантними. Діти погоджувалися, що гідним може бути і маленький , незначний учинок. Визнали, що нам як людям властиві гідність і цінність, бо ми – ЛЮДИ.

Восьмикласники попрацювали з п’ятьма основними принципами, що є свідченням гідності людини. Намагалися проаналізувати кожен з пунктів, визначити, яка причина того, що не всі люди мають гідні умови життя.

Працюючи у парах, обговорюючи різні ситуації, переглядаючи відео, учні дійшли висновку, що цінність в особистісному розвитку, у наявності власних прав та свобод. Бути вільним та мати почуття гідності – означає не перекладати відповідальність за своє життя на когось іншого.

Людмила Кравець, класний керівник 8-Б класу.

До Дня Гідності та Свободи!

Колективний колаж до Дня Гідності та Свободи

Календар щирого українця пістрявіє визначними історичними датами, проте віднедавна в ньому з’являються нові, які для нас, сучасників, ще не зовсім історія, це – наше життя. Серед таких дат – День Гідності й Свободи, який ми відзначаємо 21 листопада.

Шкільна родина НВК №14 з нагоди свята створила колаж «Наші символи свободи й гідності». До цього завдання підійшли відповідально й творчо усі, навіть дошкільнятка. Кожен, хто долучився до роботи, пишається результатами цієї спільної праці, і є чим, переконайтеся самі!

Іванна Дашкель, ЗДВР.

Автор відео - Тетяна Стельмах, педагог-організатор.

Презентаційний урок з інформатики

Опановуємо хмарні сервіси

18 листопада на уроці інформатики 8-Б клас подорожував хмарними сервісами.

Учням цікаво було опановувати нові поняття: «персональне навчальне середовище», «синхронізація даних». Прискіпливо визначали основні переваги та недоліки хмарних технологій. Працюючи в парах, вчилися створювати колективні проєкти в хмарному сервісі GoogleDrive. Практикувались взаємодіяти на відстані з різноманітних ґаджетів, використовуючи опцію синхронізації даних. Восьмикласники оцінили можливість готувати домашні завдання гуртом і поодинці водночас. Перспектива практичного застосування отриманих знань у щоденній підготовці до уроків стала неабиякою мотивацією.

На уроці школярі були активними та щиро зацікавленими. Сподіваюся, що мені вдалося спонукати дітей до самостійної роботи над розвитком власної інформаційно-комунікаційної компетентності.

Учитель інформатики Людмила Цильт

Плекаємо українську мову

Мовний квест для шестикласників

9 листопада - свято української мови та писемності, день, коли у нас є нагода вклонитися Слову в його красі та виразності, влучності та розмаїтті. Мова, душа нації, як величний Дніпро, увібрала крапельки, струмочки, потоки слів, приказок, думок, текстів, живого спілкування. Державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в одну націю.
               Народна мудрість стверджує: «Скільки знаєш мов, стільки разів ти людина». Але без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною народу, його історії та культури, тож бережімо її!

Учні 6 класів долучилися до відзначення свята, взявши участь в мовному квесті: «Буква до букви – і виникло слово», який сприяв розвитку словникового запасу школярів та усвідомленню необхідності слова у житті кожного українця.

Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже вона, як і Україна, — у нашому серці, і починається із кожного з нас!

Учитель української мови та літератури Катерина Ігорівна Курницька.

Увага! Продовжуємо навчання

Шановні учасники освітнього процесу,

повідомляємо, що з понеділка (2.11) навчання в школі розпочнеться у звичайному режимі (згідно з рекомендаціями управління освіти).

Просимо Вас щоденно перед школою міряти дітям температуру. У разі вияивлення симптомів хвороби не пускати їх до школи. У випадку хвороби в когось із родини залишайте дитину на ізоляції. Дякуємо за розуміння.

Адміністрація закладу