Герої завітали до "Школи Мрій"

І знову зустріч із захисниками Вітчизни

16 жовтня 2019 року в НВК №14 за сприяння працівників бібліотеки-філії №2 м. Рівного відбулася традиційна щорічна зустріч учнів закладу із представниками 2-го мотопіхотного батальйону територіальної оборони «Горинь».

До актової зали «школи мрій» завітали Алексійчук Роман Васильович, голова правління ГО «Спілка учасників АТО й захисників Вітчизни м. Рівного та  Рівненської області – «Горинь»», Овсійчук Андрій Петрович та Федоренко Наталія Іванівна, члени  цієї ж організації.

Учні 8-Б та 9 класів уважно слухали розповіді гостей про діяльність батальйону «Горинь», роти якого були розкидані на територіях Донецької та Луганської областей: вартування на блокпостах, бойові чергування, охорона стратегічних об’єктів, виконання завдань у районі проведення антитерористичної операції на сході України, десятки вдалих операцій, затримання координаторів ДНР та передавання їх СБУ в зоні АТО тощо.

Бійці щиро ділилися емоціями та враженнями від пережитого на передовій, але й раділи перемогам, розповідали про «відзначення» державних свят під артилерійним обстрілом бойовиків.

Наші герої презентували серію світлин про діяльність батальйону «Горинь», охоче відповідали на запитання, давали поради й настанови майбутнім захисникам України, фотографувалися на згадку про цікаву зустріч.

Сподіваймося, що невдовзі ми знову зустрінемося з бійцями АТО, але будемо згадувати про страшні події на Донбасі, як про давнє минуле…

Вірмо, що війна скінчиться й на нашій землі запанує злагода. Миру, добра й любові всім!

Кондрашова С.А.,

класний керівник 8-Б класу,

 учитель української мови та літератури

 Рівненського НВК №14

  

  

Ділимося польсько-українськими напрацюваннями

Посмак від роботи  над  реалізацією польсько-українського прєкту

Антуан де Сент-Екзюпері казав: Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування». Колектив Рівненського НВК № 14погоджується з цією думкою і докладає усіх зусиль, щоб розширити межі комунікації для вихованців закладу.  Так у 2013 році була підписана угода про співпрацю з комплексом електрично- електронних шкіл у м. Радомсько (Польща) і впродовж шести років підлітки беруть участь у реалізації спільних проєктів з польськими товаришами.

            Цьогоріч наші закордонні колеги вибороли гранд на проєкт «І ти можеш стати репортером польсько-українським шляхом», який був профінансований Радою польсько-українського обміну молоддю та  субсидією міністра національної освіти Польщі.

            Молодь зустрілася 29 вересня в Україні. Впродовж шести діб усі учасники проєкту  проживали разом на території дитячого санаторно-оздоровчого табору «Електронік»та працювали над створенням спеціального польсько-українського випуску газети «ElektroWstrzas» («Електоршок»).

            Щоб співпраця стала успішною, молодим людям потрібно було порозумітися:  здолати мовний бар’єр, потоваришувати, спланувати роботу,  тому польські підлітки організували й провели ігри-криголами. До кінця інтеграційного заняття ніяковість як рукою зняло: спілкувалися польською,  українською,  англійською мовами і, звичайно ж, мовою жестів та знаків. Порозумівшись, діти об’єдналися у вісім груп, кожна з яких отримала індивідуальне репортерське завдання.

            Наступного дня всі групи плідно працювали на журналістських семінарах. На заняттях вивчали, як правильно скомпонувати статтю, як дібрати цікавий заголовок, як брати інтерв’ю. Ганна Тимощук, адміністратор Європейського сімейного центру «Традиція», що при парафії собору святих апостолів Петра і Павла у Рівному, допомагала пояснювати складні терміни,  знайти найвлучніші слова для перекладу. Час спливав швидко, ділові розмови переходили в особисті за чашкою чаю, активні ігри сприяли виробленню командної тактики.

            Львів… Місто легенд, історії, європейського духу… Знайомство з «другим Краковом» стало важливим кроком у журналістському дослідженні, адже юні репортери шукали сліди польської культури в Україні. Туристи відвідали відомі релігійні пам’ятки міста Лева, Єврейський квартал, славнозвісну Площу Ринок,  Личаківське кладовище, де поховано багато відомих поляків та українців. Відвідини «Меморіалу львівських орлят» спонукали молодь обговорити наслідки сумних сторінок історії, що об’єднують дві нації, висловити сподівання, що у майбутньому не повторяться подібні трагедії.  Щоб не лишилося гіркого присмаку від поїздки, діти придбали ексклюзивні львівські солодощі, якими залюбки пригощали один одного.

            Впродовж наступних двох днів рівняни знайомили гостей із Радомсько зі своїм містом. Цікава, динамічна й пізнавальна гра «Рівненський квест» сподобалася усім, оскільки багато цікавої інформації про визначні місця дізналися не лише польські, а й рівненські школярі.  Незабутнє враження справили на молодь відвідини музею бурштину, екскурсія за лаштунки Рівненського музично-драматичного театру. Зустріч з харцерами Європейського сімейного центру «Традиція»  при парафії собору святих апостолів Петра і Павла подарувала учасникам прєкту ще одну несподіванку: майстер-клас із виготовлення… гамбургерів! А щоб розважитися і відпочити, підлітки вирушили пограти в боулінг. Гра  подарувала учасникам заряд бадьорості, радість від «страйків», насолоду від спілкування.

            Поїздку до Базальтових стовпів похмура погода зіпсувати не змогла. Вчителі географії Рівненського НВК № 14 Мащук Тетяна Василівна та Радомщанського «Електрика» Агнешка Новіцька прочитали спільну лекцію про цю неймовірну геологічну пам’ятку, а ефектні краєвиди спокусили туристів влаштувати фотосесію.   Особливі почуття охопили подорожуючих біля пам’ятника загиблим польським мешканцям Янової Долини  – унікального робітничого містечка, яке дивувало своїх сучасників розвиненою інфраструктурою і яке було спалене дотла. Ще й сьогодні залишається багато питань, чому так сталося і хто ж все-таки винен у трагедії, але і українські і польські підлітки зрозуміли, що політичні амбіції та непродумані дії можновладців можуть призвести до непоправних втрат – людських жертв.

            Прощальний польсько-український вечір організували для молоді харцери: молоді люди мали можливість обговорити пережиті миті, спланувати майбутні зустрічі за чашкою чаю з тістечками на вечорницях у Європейському сімейному центрі «Традиція». А ще тут для усіх сповнених сили та енергії влаштували танцювальний марафон!

            Тиждень співпраці швидко спливав, щовечора втомлені але натхненні підлітки не лише проводили разом дозвілля: грали в настільні ігри, виконували українські і польські пісні під акомпанемент гітари, а й зосереджено працювали над проєктом: писали і перекладали статті, досліджували історичні джерела, брали інтерв’ю, малювали малюнки, добирали фотоматеріали, верстали шпальти,  адже головною метою проекту було видання польсько-української газети. Старанно трудилися всі, щоб не зганьбити репутацію «Електрошоку» - одного з найкращих періодичних видань у Польщі і тепер із нетерпінням чекатимуть публікації його спеціального польсько-українського випуску. Окрім того, створили презентацію про спільну роботу та короткометражний документальний фільм про подорож до України. Кожен з учасників проєкту отримав сертифікат.

      Українським школярам проєкт дав можливість побувати в ролі журналістів; запозичити досвід видання шкільного періодичного видання, дізнатися більше з історії й культури не лише сусідньої держави, а й власної; повчитися польської мови і просто поспілкуватися з однолітками, знайти друзів, а може, і кохання…

     Українці вдячні Раді польсько-українського обміну молоддю та міністру національної освіти у Польщі за фінансування цікавого навчального проєкту; координатору проєкту Агнешці Новіцькій, редактору газети «Elektro Wstrzas» Анеті Єджейчик і всім польським друзям за неповторні миті приємного спілкування, за щирість і незабутні спогади про час, проведений разом та сподіваються на продовження співпраці.

 РR-центр УО «Нові лідери»

 

Готуємося до зустрічі з польськими товаришами

З нетерпінням чекаємо гостей з дружньої Польщі

     НВК № 14 впродовж шести років співпрацює з Комплексом електрично-електронних шкіл у м. Радомсько (Польща). Тричі наші старшокласники насолоджувалися гостинністю польських друзів. Нарешті настала черга зустрічати поляків в Україні, продовжити реалізацію польсько-українського молодіжного освітнього проєкту. Ця зустріч стане можливою завдяки фінансуванню Радою польсько-українського обміну молоддю та субсидії міністра національної освіти Польщі.

     Щоб показати всі принади Рівного, ми підготували низку цікавих, на нашу думку, дійств. По-перше, учні дізнаються про польські пам'ятки в Україні. По-друге, в формі квесту буде проведено ознайомлення із пам'ятками в Рівному. По-третє, нами укладено словник загальновживаних фраз для покращення спілкування та організовано розважальну програму на вечір.

Разом із друзями-поляками буде шанс заглянути до культурної спадщини наших націй.

Із нетерпінням чекаємо, коли європейські товариші приїдуть з метою взаємообміну знаннями. Сподіваємося, що їм дуже сподобається перебування та відвідування визначних місць в Рівненській та сусідній  областях.

РR-центр УО «Нові лідери»

 

 

Випускний в одинадцятикласників, 2019

 

Випускний 9 клас, 2019

 

Розроблено Римар Віктор Олексійович.