За чисте довкілля

Напередодні Великодніх свят християни очищають серця, душі, помисли та загалом світ навколо себе. Вихователі групи «Бджілки » Павлюк К.О. та Майба С.П. розповіли дошкільнятам про традиційну акцію «За чисте довкілля». Вихованець Редзель Роман разом зі своєю мамою Галиною Петрівною віддали свій голос за матінку-природу та першими долучилися до екологічного заходу.

Адміністрація закладу дякує Галині Петрівні за підтримку, небайдужість та за те, що вона власним прикладом виховує в сина відповідальність за навколишнє середовище.

ЗДНВР Сорока І. А.

Перші кроки до уроків

Познайомившись із майбутніми вчителями, вихованці старшої дошкільної групи «Бедрики» з нетерпінням чекали нових зустрічей. Нагода не забарилася. 21 березня продовжили взаємини на занятті з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування, яке провела вихователь Голуб Олена Олександрівна. Сама королева Граматика запросила дітей і гостей стати учасниками циркової вистави! Заняття проходило у формі цікавої гри, під час якої діти показали, як вправно вміють визначати звуки (голосні, тверді та м’які приголосні), місце їх знаходження (початок, середина чи кінець слова), читати склади, слова та речення, записувати схеми речень. Вихователь запропонувала майбутнім шкільним наставникам долучитись до заняття-гри і провести з дітьми декілька дидактичних ігор. Не сумував ніхто, а в процесі гри ще й здобули нові знання! Педагоги відзначили старанність та хорошу підготовку дітей.

27 березня усі разом вирушили в подорож до королівства Математики на занятті з логіко-математичного розвитку. Мандрівка була насичена різноманітними завданнями: діти вправно оперували цифрами та математичними знаками (додавали, віднімали, порівнювали). Вихователь Рибачук Оксана Анатоліївна дібрала такі завдання, що діти могли похизуватися вмінням майстерно вправлятися у прямій та зворотній, порядковій та кількісній лічбі, визначати кількісний склад числа, легко орієнтуватися у визначенні геометричних фігур, із азартом складати та розв’язувати задачі. Вчителям на занятті довелося бути одночасно експертами і безпосередніми учасниками.

І діти і дорослі отримали задоволення від знайомства і спільної праці. А для педагогів цінним подарунком став обмін досвідом. Скоріше б розпочався новий навчальний рік!

Сорока І.А., ЗДНВР

Весняні чудеса у групі "Бджілки", 2019

Дошкільнята готуються стати учнями

Час спливає швидко. Ще вчора, здається, лежав білий сніг, а сьогодні вже яскраве сонечко зігріває спраглу землю… Навчальний рік добігає кінця і незабаром вихованці старшої групи «Бедрики» сядуть за шкільні парти.

Природно, що батьки завжди хвилюються, чи швидко і легко діти адаптуються до навчання. Оскільки в НВК № 14 дошкільнят від учителів відділяють лише двері, родзинкою закладу є реалізація цільового проекту «Компетентний випускник дошкільного підрозділу». Його мета – створення єдиного освітнього простору «сім’я – дошкільний підрозділ – початкова школа», здійснення систематичної мотивації до навчання та розвитку, забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти.

За традицією вчителі майбутніх перших класів розпочинають свою роботу ще в березні: знайомляться з дітьми, з метою спостереження відвідують свята й заняття, пізніше самі проводять у групі елементи навчання. Це дає можливість дошкільнятам вже відчути себе школярами та звикнути до педагогів.

12 березня відбулась перша зустріч майбутніх першокласників з вчителями, вона стала особливою, адже відбулася на занятті з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування, яке було присвячене ознайомленню з творчістю Т.Г. Шевченка. Вихователь Рибачук Оксана Анатоліївна провела його у вигляді конкурсу читців поезії. Діти із задоволенням декламували вірші Великого Кобзаря, вивчені напам’ять заздалегідь. Окрім того, дошкільнята упорядкували альбом з ілюстраціями до художніх творів митця. За старання і майстерність декламаторів та художників відзначили дипломами вчителі майбутніх першокласників Сидорчук Л.В. та Майгун Т.М.

Символічно, що для вихованців групи «Бедрики» весна розпочалася з Шевченківських днів і активної підготовки до навчання у школі.

Сорока І.А., ЗДНВР

Запрошення