Мовознавча ігротека в 6 класі

Вчителями Сидорчук Л.Г. та Попчук Н. В. у 6 класі була проведена мовознавча ігротека  «Слово до слова – зложиться мова», присвячена Дню писемності.

Любов Георгіївна та Наталія Володимирівна зробили екскурс в минуле, розповівши учням про початки виникнення писемності, про діячів Кирила та Мефодія, Нестора Літописця та Івана Федорова. Шестикласники підготували цікаві презентації.

Діти об’єднались  у чотири команди. Назви груп були представлені у формі анаграми, складеної за першими літерами  чотирьох запропонованих тематичних слів. Учні виявили кмітливість та творчість у таких конкурсах:

•      -    «Подорож у країну Фразеологію» (пояснитити  значення фразеологізму),

-         «Здійсни пошук» (закінчити  прислівя),

-         «Шифратор» (за шифром написати п’ять слів, наприклад, (голосна+приголосна+ голосна),

-         «Проскоромов  командою» (командна розповідь скоромовки),

-         «Склади слова» (скласти якнайбільше  слів зі слова «література»),

-          «Креативний письменник» (скласти звязне висловлювання зі слів, що розпочинаються на певну літеру).

Пізнавальний захід пройшов у веселій ігровій формі. Учням сподобались завдання та дух суперництва. Учасники зробили висновки, що без базових знань з мови та літератури перемоги не здобути.