Українська література в 7 класі

«Людина нібито не літає…

А крила має. А крила має!»

Л.Костенко

Глибоке духовне наповнення людини – її «крилатість» – проявляється у кожного індивідуально.

16.02. 2017 року на уроці української літератури учні 7 класу разом із Попчук Наталією Володимирівною вивчали диптих Л.Костенко «Крила» та «Чайка на крижині».  Вчитель створила емоційне піднесення, поєднавши ліричну музику, відео про ангелів у жіночій подобі та декламацію вірша Л. Костенко «Душа». Проблемне запитання спонукало учнів до дискусії про долю людини та дозволило перевірити знання учнів про життєвий шлях відомої сучасної української поетеси. Цікавим виявився пошук зображення Л.Костенко на фотографіях  у її студентські роки та випереджувальне завдання про нагороди поетеси. Вразив учнів перегляд відеокліпу до поезії «Крила» у виконанні Богдана Ступки, де режисер поєднав геніальність актора та авторки. Учням легко вдалося скласти глибоке  інформаційне ґроно про духовні крила людини. Пошук художніх засобів вчитель організувала через роботу в групах. Учнівські сенкани підтвердили, що творчість Л.Костенко надихнула семикласників на глибокі роздуми.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Сорока І.А.