Пом’янули закатованих голодом у 1932-1933 років

У п’ятницю 24 листопада учні та вчителі НВК№14 вшанували пам’ять загиблих від голодомору.

Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як Голодомор 1932-1933 р., який випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі – України. Йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, гени досконалості фізичної й духовної, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислених людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь: українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару. Голод – це не тільки смерть, а й  духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.

Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу, щоб підірвати коріння  волелюбної нації, винищити цінний етнос. Без стихії, без засухи, без війни  в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, було знищено голодом мільйони людей.

Хай же память про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення своєї держави на власній землі.

Долучіться до поминальної акції «Запали свічку» 25.11.2017р.

Міністерство інформації Шкільного парламенту

Розроблено Римар Віктор Олексійович.