Наші повернулися з Польщі!

03.12.-18.12.17р. відбулася поїздка учнів НВК № 14 у м. Радомсько, Республіка Польща, з метою обміну досвідом між українською та польською молоддю. Першою зупинкою у подорожі стало м. Краків. Архітектурна велич міста, замок Вавель, особлива атмосфера,  створена  різдвяними оздобами та вогнями, вразили усіх своєю красою. Не оминув увагу мандрівників і символ Кракова – дракон, який випускає полум’я на березі річки Вісла.

Наступного дня діти відвідали Комплекс електрично – електронних шкіл у м. Радомсько, де познайомилися з однолітками та взяли участь у інтерактивних іграх. Під час екскурсії  вини спостерігали за умовами та процесом навчання польських учнів. Старшокласникам особливо сподобалися куточки для дозвілля з книгами та іграми, то ж вони охоче долучилися до розваг.

Не менш насиченою враженнями виявилася поїздка до Вроцлава. Африкаріум вразив великою кількість морських тварин, зеленою оазою серед зими. Наступною зупинкою став музей води. Тут у нагоді учням стали знання з англійської мови, адже інформація на інтерактивних стендах була доступна польською та англійською мовами. Діти дізналися багато цікавих фактів про воду, морських тварин, затонулі кораблі, найбільші річки світу, а також змогли порелаксувати на імпровізованому морському узбережжі, чудову атмосферу  якого створювали звукові та світлові ефекти.

Українські та польські учні створювали проект про перебування  нашої делегації у Польщі. Усі тексти дублювалися двома мовами, дітям дуже сподобалося працювати у групах, вони ділилися враженнями, розповідали про навчання у своїх школах.

На зустрічі зі старостою м. Радомсько паном Робертом усі отримали подарунки, а учень 9 класу Мурашко М. подякував за запрошення до Польщі та розповів про враження від поїздки.

Цікавою також була поїздка до урочища Наполеонов, де туристи мали можливість покататися на бричках, помилуватися місцевими пейзажамита поспілкуватися.

Останньою зупинкою у подорожі стало м. Люблін: величний замок , що є перлиною міста, і старовинні фасади будинків та бруківка ніби перенесли всіх у колишні часи.

У кожного подорож залишила неймовірні враження та спогади. Підлітки знайшли нових друзів, познайомилися з системою освіти польської школи, дізналися багато про польську культуру. Цей проект надзвичайно корисний як для учнів, так і для вчителів, тому всі дуже вдячні  його організаторам, а також колективу та дирекції Комплексу  електрично-електронних шкіл м. Радомсько.

Процюк О.М., керівник групи