З весною в душі, із Шевченком у серці…

13 лютого 2019 року в «школі мрій» відбувся I етап (шкільний) міського огляду-конкурсу читців-декламаторів, юних поетів «Живи, Кобзарю, в пам’яті людській».

Урочистість було розпочато відеопрезентацією про життєвий і творчий шлях Великого Кобзаря. На свято завітала Чепіль Марійка, учениця 6-А класу, яка виконала музичний твір А. Скулте «Арієтта» на фортепіано й присвятила його всім присутнім.

У конкурсі мали нагоду взяти участь учні 1-11 класів у номінаціях: читці-декламатори, інсценізація творів Т. Шевченка, юні поети (авторський твір).

Журі оцінювало юні обдарування за критеріями: майстерність виконання (задум читця, сценічне втілення, донесення ідеї авторського твору); сценічна культура читця (манера читання, голос, дикція, жести, одяг); використання сценічного простору (мізансцена, атрибутика, музичний супровід, відповідність жанру твору).

Ніжно, урочисто й трепетно, бурхливо, помірно й стишено, емоційно, голосно «лилися-переливалися» Шевченкові рядки, сповіщаючи про наближення весни, пори тепла, радості, першого кохання, спокою, миру. Весна настане й принесе на журавлиних крилах Тарасові вірші.

У Рівненському НВК № 14 весна традиційно починається з Шевченка!

Кондрашова Світлана, вчитель української мови та літератури