Авторизація
Лічильник відвідувачів
![]() | Сьогодні | 246 |
![]() | Вчора | 255 |
![]() | За тиждень | 1628 |
![]() | Попередній тиждень | 10807 |
![]() | За місяць | 666739 |
Кібербезпека для учнів: «Захистись від шахрайств разом із нами»
- Деталі
- Створено: Четвер, 23 жовтня 2025, 17:59
23 жовтня 2025 року в Рівненській гімназії № 14 для учнів 8-9 класів відбувся важливий та актуальний захід, присвячений питанням кібербезпеки та протидії шахрайству. Заняття під назвою «Захистись від шахрайств разом із нами» мало на меті навчити підлітків основних правил безпечної поведінки в інтернеті та розпізнавати поширені схеми обману.
Лекцію провели Вікторія Сорокіна, оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Рівненській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, лейтенант поліції та Галина Попеско, старший інспектор відділу «Служба освітньої безпеки» Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції, молодший лейтенант поліції.
Під час зустрічі спікери детально розібрали найбільш актуальні та небезпечні ситуації, з якими можуть зіткнутися підлітки в мережі, наголошуючи на комплексному підході до власного захисту в цифровому середовищі.
Фахівці розповіли, як розпізнавати обман у месенджерах та не потрапити на гачок шахраїв, які маскуються під друзів чи родичів. Значна частина розмови була присвячена фінансовій безпеці: як відрізнити справжню фінансову допомогу від фішингової пастки та як не передати реквізити своєї банківської картки телефонним шахраям. Окремо було розглянуто тему безпечного онлайн-шопінгу, а також, як не стати жертвою псевдопокупців під час продажу власних речей на онлайн-платформах.
Обговорили небезпеку участі у фейкових зборах, учні отримали поради, як перевіряти легітимність благодійних кампаній. Окрему увагу приділили ризикам, пов'язаним з обіцянками «гроші швидко», пояснюючи, що такі схеми найчастіше призводять до «проблем надовго», а також юридичним аспектам кіберзлочинів.
Спікери підкреслили: «Не в курсі – не означає невинний», наголошуючи на юридичній відповідальності за участь у шахрайських діях, навіть якщо підліток не до кінця усвідомлював їхній злочинний характер.
Такі заняття є надзвичайно важливими в сучасному цифровому світі, адже вони формують необхідні навички для безпечного та відповідального користування інтернетом.
Адміністрація гімназії висловлює щиру подяку лекторам за змістовний урок та співпрацю у сфері освітньої безпеки.
Тетяна Стельмах, педагог-організатор

Медіаграмотність для відповідальних громадян: восьмикласники Рівненської гімназії №14 викривали фейки в «Цифровому лабіринті»
- Деталі
- Створено: Середа, 22 жовтня 2025, 15:05
22 жовтня в рамках Глобального тижня медіа- та інформаційної грамотності, який ініціює ЮНЕСКО, для учнів 8 класу Рівненської гімназії №14 було проведено пізнавальний урок грамотного медіаспоживання.
Під час заняття школярі знайомилися з матеріалами Проєкту «Вивчай та розрізняй», який реалізується IREX за підтримки Посольства США, Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з МОН України та Академією української преси.
Учні досліджували:
«Very Verified 2.0» — онлайн-курс, що навчає розпізнавати маніпуляції, дезінформацію, пропаганду та мову ворожнечі;
Цифровий лабіринт медіаграмотності «НЕ ВІРРР — ПЕРЕВІРРР» — інтерактивну мандрівку, де вчаться викривати фейки, популізм і стереотипи у захопливому котячому світі.
Усе це відбувалося у дружній, творчій атмосфері, з елементами гри, візуалами, аудіо та котиками-персонажами, які допомагали пізнавати медіапростір весело й безпечно. Підсумували, що медіаграмотність — це не лише про інформацію, а й про відповідальність, критичне мислення та свідоме споживання медіа.
Учителька історії та громадянської освіти Кравець Л.В.

Від SPAM до SMART: як 6-Б створює безпечний інтернет
- Деталі
- Створено: Вівторок, 21 жовтня 2025, 14:56
У рамках відзначення Місяця безпечного інтернету учні 6-Б класу створили колективну презентацію на тему «Ми — покоління SMART, а не SPAM!».
Кожен учень представив власне правило безпечної поведінки в мережі, поєднавши його з коротким коментарем та ілюстрацією.
Діти ще раз переконалися: бути SMART у мережі — означає бути розумним, уважним і доброзичливим користувачем мережі «Інтернет»!
Цильт Л.М., учитель інформатики
Зігріли серця та шлунки: як ми допомогли чотирилапим друзям!
- Деталі
- Створено: П'ятниця, 17 жовтня 2025, 14:45
Шановні учні, батьки та вчителі!
Ми з радістю повідомляємо, що наша благодійна акція зі збору допомоги для безпритульних тварин завершилася великим успіхом! Завдяки вашій неймовірній доброті та щедрості ми зібрали значну кількість корму та круп для пухнастих мешканців притулку.
Кожна пачка корму, кожна крупинка — це ваш особистий внесок у порятунок і комфорт тих, хто так потребує нашої підтримки. Ваші старання не були марними. Усі зібрані смаколики ми особисто відвезли до притулку для тварин, де їх зустрічали радісним гавкотом та муркотінням.
Це був не просто збір, а справжній Урок доброти в дії. Ви продемонстрували, що разом ми можемо творити дива і змінювати життя на краще. Щиро дякуємо кожному, хто долучився до цієї важливої справи!
Закликаємо й надалі показувати приклад милосердя та відповідальності, адже творити добро так просто, і воно завжди повертається сторицею.
PR-центр УО «Нові лідери»
Безпечне завтра: учні гімназії вчились розпізнавати та зупиняти насильство
- Деталі
- Створено: Вівторок, 07 жовтня 2025, 18:19
7 жовтня для учнів 9-х класів нашої гімназії було проведено актуальний інформативний виховний захід: старший інспектор відділу «Служба освітньої безпеки» Попеско Галина Валеріївна порушила важливу тему - «Безпечне завтра: як розпізнати і зупинити насильство». Виховна година була спрямована на формування в підлітків чіткого розуміння цього негативного явища та навичок ефективного самозахисту.
Ключова мета уроку була досягнута через обговорення трьох важливих пунктів:
- Як розпізнати насильство у його різних формах.
- Як відрізнити його від звичайного конфлікту.
- Що робити, якщо небезпека торкнулася тебе або твого друга.
Під час обговорення дев’ятикласники засвоїли принципову різницю між сваркою та цькуванням. Наголос було зроблено на тому, що булінг — це систематичне, повторюване знущання, яке завжди супроводжується нерівністю сил. Якщо одна особа (або група) регулярно принижує іншу, яка почувається безпорадною та боїться, — це не конфлікт, а насильство.
Особливу увагу приділили психологічному та кібербулінгу, оскільки вони є найбільш поширеними у підлітковому середовищі. Галина Валеріївна пояснила, що ігнорування, образи, поширення пліток або шантаж у мережі — це такі ж серйозні форми агресії, як і фізичні дії.
Ключове повідомлення години спілкування — «Мовчання підтримує агресора». Школярі опрацювали чіткий алгоритм дій у небезпечній ситуації:
- Не звинувачуй себе. Жертва ніколи не винна у насильстві.
- Звернися до дорослого. Не бійся говорити з батьками, класним керівником або шкільним психологом. Твоя безпека — їхній обов'язок.
- Збери докази. При кібербулінгу обов'язково роби скріншоти та зберігай образливі повідомлення.
- Дій як свідок. Якщо бачиш, що ображають іншого, не стій осторонь. Найефективніший спосіб допомогти — повідомити дорослого.
На завершення заходу учні ще раз повторили корисні контакти Національних «гарячих ліній» (116 111 та 116 123), які надають анонімну та професійну допомогу.
Виховна година стала важливим уроком громадянської свідомості. Знання та рішучість кожного учня — це фундамент безпечного завтра нашої шкільної спільноти. Закликаємо учнів 9-х класів бути відповідальними, уважними та ніколи не боятися просити про допомогу.
Тетяна Стельмах, педагог-організатор









